• Dostępność

• Deklaracja dostępności serwisu internetowego Publicznej Szkoły Podstawowej w Michałowie.

Dostępność cyfrowa

Deklaracja dostępności serwisu internetowego w Publicznej Szkole podstawowej w Michałowie: dalej zwaną PSP w Michałowie. Generator WWW Edupage oferowany przez firmę LIBRUS jest przygotowany w taki sposób, aby szkoła, publikując stronę internetową, mogła spełnić wszystkie istotne wymogi standardu WCAG, określone w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych.

System umożliwia m.in.:

- zmianę rozmiaru tekstu: oprócz napisów rozszerzonych oraz tekstu w postaci grafiki, rozmiar tekstu może zostać

powiększony do 200% bez użycia technologii wspomagających oraz bez utraty treści lub funkcjonalności (1.4.4 AA)

- zmianę koloru elementów strony przez użytkownika (1.4.3 AA).

- wskazanie języka strony w atrybucie „ang” i jego zmianę w zależności od wybranego na stronie języka (3.1.1 A),

Generator WWW został przygotowany w taki sposób, aby umożliwić prowadzenie strony internetowej zgodnie z istotnymi wymogami standardu WCAG. Program posiada także tryb eksperta, który pozwala na wprowadzanie zmian na stronie z wykorzystaniem stylów CSS. Zaawansowana edycja ułatwia administratorowi strony dostosowanie jej wyglądu do wielu rekomendacji i wymogów wynikających nie tylko z Rozporządzeń ale również dobrych praktyk.

PSP w Michałowie informuje, że jej serwis internetowy budowany jest w oparciu o generator, udostępniany przez Librus, na serwerze edupage.org Publiczna Szkoła Podstawowa w Michałowie zobowiązuje się zapewnić dostępność strony https:/michalow.edupage.org zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Data publikacji strony internetowej: 2014-01-05

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-03-18

Status pod względem zgodności z ustawą:

Serwis internetowy PSP w Michałowie jest częściowo zgodny z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne, wynikające z narzuconych funkcjonalności przez platformę edupage.org i firmę

Librus:

1. Część dokumentów nie ma odpowiedniej struktury (nagłówki, formatowanie) - publikacja miała miejsce przed wejściem w życie obowiązującej ustawy o dostępności cyfrowej,
          2. Filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych, audio deskrypcji i warstwy tekstowej - publikacja miała miejsce przed wejściem w życie obowiązującej ustawy o dostępności cyfrowej.
          3. Niektóre dokumenty i pliki załączone zostały po otrzymaniu ich od innych instytucji na zasadach przyjętych w tych instytucjach

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

1. Deklarację sporządzono dnia: 2021-03-18
          2. Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2021-03-18
          3. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny oraz skorzystano z dostępnego narzędzia do oceny strony: Test – European Internet Inclusion Initiative (http://checkers.eiii.eu/ ), z którego wynika, że strona internetowa https://zsp-nowawies.edupage.org/ spełnia wymagania w 97,78%.
          4. Na stronie internetowej https://michalow.edupage.org można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki, można także w sposób płynny powiększać/pomniejszać interfejs. Serwis można także przeglądać na urządzeniach mobilnych.
          5. Informacje zwrotne i dane kontaktowe
          6. Za rozpatrywanie uwag i wniosków w zakresie dostępności strony internetowej odpowiada:

Dorota Pysiak sekretariat@michalow.edu.pl

Każdy ma prawo:

1. Zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
          2. Zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
          3. Wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

1. Dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
          2. Wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
          3. Wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
          4. Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania:

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

Organ prowadzący szkołę:

Gmina Warka, Plac Stefana Czarnieckiego 1, 05-660 Warka

tel. 48 665 12 00, fax. 48 665 12 25, 48 665 12 51 e-mail: um@warka.org.pl

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny:

Kuratorium Oświaty w Warszawie delegatura w Radomiu

Ul. Żeromskiego 53, 26-600 Radom tel. 48 362 82 84 delegatura.radom@kuratorium.waw.pl

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Raport_o_stanie_dostepnosci_podmiotu_publicznego.pdf