• Świąteczne kolędowanie

• Czas Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku przepełniony ciepłem, radością i miłością, to także okazja do wspólnego kolędowania. W naszej szkole przedświąteczne spotkanie społeczności szkolnej, rodziców i zaproszonych gości odbyło się 15 grudnia.

Zebraliśmy się w sali gimnastycznej, aby kolejny raz świętować tajemnicę wcielenia Bożego Syna. Pani Dyrektor Dorota Pysiak powitała przybyłych gości, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, zapraszając wszystkich do wysłuchania programu Bożonarodzeniowego pt. ,,Świąteczne kolędowanie”.

Poprzez recytację, śpiew kolęd i pastorałek uczniowie przenieśli nas w radosną atmosferę świąt. Była to doskonała okazja do wspólnego przeżywania kolejnych urodzin Jezusa. Świąteczna dekoracja oraz zaprezentowany program wprowadził uczestników spotkania w szczególny nastrój.

Na zakończenie zaproszeni Goście ze wzruszeniem podziękowali za piękny występ, pogratulowali zdolnym uczniom, a także ciepłymi i pozytywnymi słowami wprowadzili magiczny klimat w sali gimnastycznej. Pani Dyrektor podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie interesującej akademii. Nie zapomniała także o ciepłych słowach i pięknych życzeniach, które skierowała do zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

• „Do Hymnu”

Do Hymnu” to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury.

Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych.

Główne cele konkursu to doskonalenie umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych, edukacja muzyczna poprzez zwiększenie zainteresowania śpiewem i rozwój umiejętności muzycznych, rozwój kompetencji społecznych poprzez wdrażanie do współpracy w grupie, zrzeszanie społeczności szkolnej i integrowanie środowiska wewnątrzszkolnego.

Uczniowie naszej szkoły, mimo początkowego sprzeciwu, z ogromnym zaangażowanie przystępowali do kolejnych prób. W dniu 15 października wybrana grupa uczniów ze stresem i obawą przed publicznym wystąpieniem przystąpiła do konkursu. Jury było zachwycone dziećmi, wystrojem szkoły. Po odśpiewanym Hymnie Państwowym i dwóch wybranych pieśniach podziękowali Dyrekcji za chęć udziału w konkursie oraz Pani Agnieszce Urbaniak odpowiadającej za przygotowanie uczniów i poprowadzenie przesłuchania konkursowego.

W przygotowaniach pomagały Pani Paulina Lipińska oraz Pani Anna Jasińska.

W przesłuchaniach konkursowych VI edycji konkursu „Do Hymnu”, które odbyły się od
              2 października do 17 listopada, udział wzięło 210 szkół podstawowych. Jury poddało ocenie wykonania hymnu i wybranych pieśni hymnicznych oraz zdecydowało o przyznaniu nagród finansowych i wyróżnień.

Nasza szkoła, mimo, iż nie zajęła żadnego miejsca, dla Nas – społeczności szkolnej jest wygraną.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym szkołom oraz nauczycielom prowadzącym.