• Marzec Miesiąc Matematyki

• Nowa galeria Marzec Miesiąc Matematyki została dodana do albumu fotograficznego

Marzec jest miesiącem, w którym większą uwagę poświęcamy królowej nauki, czyli matematyce. Z tej okazji w Publicznej Szkole Podstawowej w Michałowie po raz pierwszy przez cały miesiąc celebrowaliśmy to święto. Pani Barbara Dudela koordynowała przebieg konkursów ogólnopolskich, przeprowadziła konkursy szkolne, była inicjatorem wielu ciekawych przedsięwzięć związanych z tym wydarzeniem. Łącznie ponad 60% uczniów wzięła udział w konkursach, a w niektóre akcje zaangażowana była nawet cała szkoła.

Najważniejszym wydarzeniem, angażującym wszystkich uczniów szkoły oraz przy okazji najbardziej stresującym, była akcja „Młodzi Nauczyciele”, w której to uczniowie klasy 6 musieli wcielić się w rolę nauczyciela i w parach przeprowadzić lekcje dla wszystkich, nawet starszych od siebie, koleżanek i kolegów.  Konsultacje z poszczególnymi nauczycielami, ogromne zaangażowanie, kreatywność oraz wzajemna współpraca uczniów pozwoliła na doskonałe spełnienie się w nowej roli. Zaskoczeni poważnym podejściem uczniów byli nie tylko nauczyciele, ale przede wszystkim pozostali uczniowie – uczestnicy zajęć.

Mimo, iż marzec już się zakończył z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursów ogólnopolskich, które mają się ukazać w maju.