• Aktualności

            • Przerwa na czytanie

            • W piątek 23 października 2020 r. w Szkole Podstawowej w Michałowie odbyła się akcja promująca czytelnictwo – „Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbyło się na „długiej” przerwie. Udział w nim wzięli uczniowie – od grupy Oddziału przedszkolnego po klasę VIII. Łącznie około 70 osób. Najmłodsze dzieci wsłuchiwały się w opowieści czytane przez wychowawców. Niektórzy uczniowie, pochłonięci ważnymi do załatwienia sprawami, wykazywali się podzielnością uwagi (śniadanie również ważna rzecz!). Klasa III opracowała „zmianowy” system czytania (po 2 minuty). Natomiast klasę I w baśniowy świat wprowadziła wróżka… Było magicznie! Również za sprawą tego, że „Przerwę na czytanie” zdominowało „Magiczne drzewo”. To zdecydowanie najchętniej wybierany tytuł. Nauczyciele również – za namową uczniów – zgłębiali tajniki magii. Niektórzy razem ze swoimi podopiecznymi, inni skupieni, w zacisznych salach… Wniosek , jaki nasunął się nam wszystkim po akcji – wydarzenie zdecydowanie należy powtórzyć! Jak tylko znów będziemy mogli być razem.

               

              W piątek 23 października 2020 r. w Szkole Podstawowej w Michałowie odbyła się akcja promująca czytelnictwo – „Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbyło się na „długiej” przerwie. Udział w nim wzięli uczniowie – od grupy Oddziału przedszkolnego po klasę VIII. Łącznie około 70 osób. Najmłodsze dzieci wsłuchiwały się w opowieści czytane przez wychowawców. Niektórzy uczniowie, pochłonięci ważnymi do załatwienia sprawami, wykazywali się podzielnością uwagi (śniadanie również ważna rzecz!). Klasa III opracowała „zmianowy” system czytania (po 2 minuty). Natomiast klasę I w baśniowy świat wprowadziła wróżka… Było magicznie! Również za sprawą tego, że „Przerwę na czytanie” zdominowało „Magiczne drzewo”. To zdecydowanie najchętniej wybierany tytuł. Nauczyciele również – za namową uczniów – zgłębiali tajniki magii. Niektórzy razem ze swoimi podopiecznymi, inni skupieni, w zacisznych salach… Wniosek , jaki nasunął się nam wszystkim po akcji – wydarzenie zdecydowanie należy powtórzyć! Jak tylko znów będziemy mogli być razem.

               

               

               

               

               

               

               

               

               

               

               

               

               

               

               

               

            • Ślubowanie

            • POCZĄTEK ROKU Z NAGRODAMI OD PKO BP

               

              Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego do naszej szkoły dotarła wspaniała, radosna wiadomość. Szkoła zdobyła I miejsce w regionie w Ogólnopolskim Konkursie SKO dla Szkół i Opiekunów organizowanym od wielu lat przez PKO BP. Ale to jeszcze nie wszystko – będąc laureatem etapu regionalnego, wywalczyliśmy sobie III miejsce w etapie krajowym. Wyróżnienie to jest równoznaczne z nagrodą finansową, która wynosi 10 000 zł.

              PKO Bank Polski po raz kolejny udowodnił, że tradycja może iść w parze z nowoczesnością. W organizowanym od ponad 50 lat Konkursie SKO wzięło udział kilkaset szkół podstawowych z całej Polski. Zwycięscy zostali wyłonieni na podstawie przygotowanych przez siebie elektronicznych prezentacji - kronik. Pokazywały one całoroczne osiągnięcia w dziedzinie edukacji ekonomicznej uczniów.                                  PKO Bank Polski nagrodził również wybitnych pedagogów – zwycięzców Konkursu dla Opiekunów Szkolnych Kas Oszczędności, którzy w swojej codziennej pracy wykazują się ponadprzeciętnym podejściem do nauczania ekonomii i finansów. W gronie laureatów znalazła się opiekunka SKO działającego przy PSP w Michałowie – Elżbieta Chojnacka. Otrzymała Złotą Odznakę SKO.

              Ale to nie wszystko – do szkoły dotarły również roboty – nagroda I stopnia w Ogólnopolskim Konkursie z okazji 85-lecia SKO.                                                                                              Są to kolejne sukcesy naszej szkoły w ramach działalności SKO. Obecnie rozpoczęliśmy już pracę do kolejnej edycji konkursów. Swoje codzienne działania publikujemy na blogu, który prowadzimy na platformie Szkolne Blogi.