• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

• Wszystkie wnuki wiedzą, że styczeń wiąże się ze świętem Babć i Dziadków. W tym czasie - może częściej niż zwykle, wnuki dwoją się i troją by okazać swoją miłość poprzez śpiew, wierszyki, laurki. Bo przecież każda Babcia i każdy Dziadek to niezwykłe dla dzieci osoby. Dzieci z oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej w Michałowie postanowiły, że przygotują dla swoich Babć i Dziadków muzyczną pocztówkę.

Drogie Babcie i drodzy Dziadkowie! W życiu swoich wnuków jesteście niezastąpieni! Cieszcie się zdrowiem, a na Waszych twarzach niech zawsze gości uśmiech. Tego Wam wspólnie życzymy!

• Andrzejki w OP „A” i OP „B”

Jak co roku, ostatniego dnia listopada nadchodzi magiczna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów oraz wróżb - to noc andrzejkowa, która jest wspaniałą okazją do dobrej zabawy 

Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Wróżby pobudzają wyobraźnię, są źródłem szacunku dla tradycji.

Uczniowie oddziałów przedszkolnych, 30 listopada, mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Zabawa andrzejkowa sprzyjała integracji dzieci z oddziałów przedszkolnych, a także współpracy. Dzieci bawiły się doskonale przy dźwiękach muzyki znanych przebojów.

Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają na następny dzień andrzejkowy.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę andrzejkową.

Jak się bawiliśmy... obejrzycie zdjęcia 

• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

W listopadzie  w naszej szkole dzieci obchodziły „Dzień Postaci  z Bajek”. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. W tym dniu dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III prezentowały bajkowe postacie za pomocą przebrania. Dzieci oglądały i słuchały fragmentów ulubionych bajek. Ten dzień sprawił  dzieciom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać .

• Choinka szkolna

• „Kraina Marzeń”- zabawa choinkowa

Karnawał to czas radości i wspólnej zabawy. Szkolna Choinkowa, która odbyła się 5 lutego 2021 roku była okazją do świetnej zabawy dla przedszkolaków. Sala nr 6 zmieniła się w niezwykle barwne i wesołe miejsce - Krainę Marzeń J Dzieci stworzyły grupę różnorodnych postaci, często w kostiumach inspirowanych motywami z bajek, literatury fantasy i komiksów. Zabawa była podzielona na dwie części. Na samym początku dzieci z OP A za pomocą słów, śpiewu i tańca, starali się przedstawić definicję szczęścia. Druga część to wspólna zabawa przy muzyce. Taniec i zabawy w rytmie popularnych przebojów dziecięcych i w świetle kolorowych lamp dostarczyły wszystkim, mnóstwo radości.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych i ich opiekunowie zapisali w swojej pamięci kolejne piękne wspomnienia. Bo gdzie, jeśli nie w szkole, można zostać wróżką lub superbohaterem, który w jednej chwili może zmienić świat? Kiedy, jeśli nie w dzieciństwie, nauczy się marzyć? W szkole, która wiąże się z obowiązkami, jest też miejsce na „beztroskę”. Uczy

• JASEŁKA

• Okres przedświąteczny w Publicznej Szkole Podstawowej w Michałowie kojarzy się wszystkim z niemałym, (ale jakże przyjemnym!) zamieszaniem. Zmysły cieszy zapach pieczonych pierników i świerku (w imię zasady - szkoła drugim domem 😉). Sale “się stroją” najpiękniej jak potrafią. A później przychodzą goście... I kolędujemy! Głosami dzieci i dorosłych.  Kolędują anioły i diabły. Królowie, pastuszkowie, nawet Józef z Maryją (a Dzieciątko się przysłuchuje 😉). Kolędują strażacy i “gospodynie”. Czasem cicho i nieśmiało, czasem chóralnie... Zawsze pięknie! Ach... Łezka zakręciła się przy tych wspomnieniach, bo ostatni czas nakazał “odpocząć” od naszego zwyczaju. Co nie znaczy, że z niego zrezygnowaliśmy.

W węższym, bo wyłącznie przedszkolnym gronie przygotowaliśmy Jasełka. O czym opowiadały? Niezmiennie – o Betlejem i pewnej stajence, w której rozpoczęła się historia zbawienia. O pastuszkach i niebiańskich posłannikach, głoszących dobrą nowinę. Tym razem dobrą nowinę w wydaniu dziecięcym. Występ “z sercem na dłoni, bo mali aktorzy włożyli wiele starań w przygotowania, a na scenie dali z siebie wszystko. Kiedy już kurtyna sceniczna opadła, złożyliśmy sobie życzenia i rozpoczęliśmy kolędowanie. Najpiękniej jak tylko potrafiliśmy wyśpiewywaliśmy chwałę Bogu na wysokości! Ludziom zaś życzyliśmy spokoju ducha, pokoju w sercu i wesołości - nie tylko na Święta!