• Święto Niepodległości - konkursy

• 11 listopada obchodziliśmy już 102 rocznicę odzyskania niepodległości. Dzień ten jest ważnym wydarzeniem dla wszystkich Polaków, w szczególności zaś dla społeczności szkolnej czyli młodzieży, która dopiero uczy się znaczenia złów takich jak niepodległość czy patriotyzm.

W tym roku w związku ze szczególną sytuacją, w jakiej się znajdujemy obchody zostały przeniesione do świata wirtualnego.

Jedynie najmłodsi przedstawiciele naszej szkoły spotkali się, by wspólnie celebrować. Odśpiewali uroczyście hymn oraz zaprezentowali pieśni patriotyczne.

Pozostali uczniowie w swoich domach oglądali film na temat życia i działalności marszałka J. Piłsudskiego.

Przygotowano szereg konkursów, upamiętniających to szczególne wydarzenie, jakim jest Święto Niepodległości.

Uczniowie chętnie i licznie wzięli w nich udział. Poniżej prezentujemy wyniki.

Konkurs wiedzy na temat marszałka J. Piłsudskiego.

Klasy 1-3:

1miejsce- Nikola Lenarczyk

2miejsce- Ada Kozłowska, Sara Podymniak

3 miejsce- Mateusz Rosłonkiewicz

Klasy 4-8:

1miejsce- Julia Śpiewak

2miejsce-Alicja Majewska, Wiktoria Dmochowska

3miejsce- Agata Marciszewska, Dominika Kozłowska, Gabriela Jasińska

Wyróżnienia: Maja Kozłowska, Zuzanna Boczkowska, Szymon Lenarczyk, Piotr Wrona, Szymon Jasiorowski

Konkurs plastyczny” Niepodległość”

1miejsce: Nikola Lenarczyk, Szymon Lenarczyk, Ada Kozłowska, Maja Kłosiewicz

Wyróżnienia: Zuzanna Boczkowska, Maja Kozłowska, Weronika Kozłowska

Konkurs literacki” Co dla mnie znaczy niepodległość?”

1 miejsce: Julia Śpiewak

Wyróżnienie: Zuzanna Boczkowska, Amelia Majewska i Igor Majewski

Konkurs, polegający na zaśpiewaniu wybranej pieśni patriotycznej:

1miejsce- Wiola i Dominik Wierzbiccy-„Piechota

Adam i Sebastian Wierzbiccy- „Piechota”

2 miejsce- Julia Śpiewak- „Taki kraj”

Gabriela Jasińska- „Biały krzyż”

3miejsce- Agata i Kinga Szymaniak- „Jesteśmy Polką i Polakiem”

Na zwycięzców czekają oceny i nagrody.