• Aktualności

            • Narodowy Spis Powszechny 2021 – Twoje dane będą bezpieczne!

            •  

              Informacje zbierane podczas Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) będą podlegać rygorystycznej ochronie. Gwarantują to zarówno zapisy prawne nakładające m.in. bezwzględny obowiązek zachowania tajemnicy statystycznej, jak i zabezpieczenia informatyczne blokujące osobom niepowołanym dostęp do danych spisowych.

              Ochrona danych zbieranych podczas spisów powszechnych i wszystkich innych badań ma dla polskiej statystyki publicznej bezwzględny priorytet. Wypełniając formularz spisowy NSP 2021 możemy być pewni, że dane nie będą ujawnione ani przekazane innym podmiotom.

              Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Osoby wykonujące prace spisowe są obowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej.

              Zasada tajemnicy statystycznej ma charakter absolutny, jest wieczysta, obejmuje wszystkie dane osobowe i nie przewiduje żadnych wyjątków dających możliwość jej uchylenia. Za jej złamanie grozi do lat 3 kary pozbawienia wolności.

              Dane spisowe są również odpowiednio zabezpieczone pod względem informatycznym. Właściwa ochrona informatyczna jest niezbędna – badania statystyczne są dziś prowadzone w przeważającej mierze za pośrednictwem Internetu. Również podczas NSP 2021 spis każdej osoby będzie przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji internetowej.

              System zabezpieczeń informatycznych polskiej statystyki publicznej jest na bieżąco sprawdzany i aktualizowany. Zadziałał bez zarzutu podczas ubiegłorocznego Powszechnego Spisu Rolnego.

              Warto podkreślić, że dane spisowe będą przekazywane do wiadomości publicznej jedynie w formie zagregowanej – czyli łącznie dla danego szczebla terytorialnego (gmina, powiat, województwo, kraj) lub zakresu tematycznego (np. gospodarstwa domowe wg liczby osób). W żadnym wypadku nie będą publikowane dane dotyczące poszczególnych osób lub pojedyncze

            • Narodowy Spis Powszechny 2021 – jakie będą pytania?

            •  

               

              Wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) odpowiedzą na pytania: ile nas jest, jacy jesteśmy i jak żyjemy. Informacje o tym będziemy mogli podać w aplikacji spisowej lub podczas rozmowy z rachmistrzem. Przede wszystkim badana będzie sytuacja rodzinna, zawodowa i mieszkaniowa wszystkich mieszkańców Polski. Udzielone odpowiedzi będą bezwzględnie chronione tajemnicą statystyczną.

               

              Formularz spisowy będzie miał jeden wzór dla wszystkich i będzie podzielony na dwie części: osobową i mieszkaniową. W formularzu znajdzie się osiem bloków tematycznych: https://spis.gov.pl/jakie-dane-bedziemy-zbierac-w-narodowym-spisie-powszechnym-ludnosci-i-mieszkan-2021/

              Wykaz pytań do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021: https://spis.gov.pl/lista-pytan-w-nsp-2021/

               

              Warto zapoznać się z formularzem jeszcze przed spisem – wprawdzie odpowiedź na zdecydowaną większość pytań nie powinna nastręczać żadnych trudności, ale być może w niektórych przypadkach pojawią się jakieś wątpliwości (np. dane dotyczące mieszkania, informacje o osobach z rodziny przebywających za granicą).

               

              Czy musimy odpowiedzieć na wszystkie pytania? Tak, mamy taki obowiązek, ale w kilku miejscach będzie dostępna opcja „Nie chcę odpowiadać na to pytanie”. Pojawi się ona w pytaniach dotyczących kwestii zdrowotnych, wyznania religijnego oraz związków niesformalizowanych.

               

              Pamiętajmy, że jeśli będziemy spisywać się za pośrednictwem rachmistrza terenowego lub telefonicznego, nie mają oni prawa zadawać pytań wykraczających poza zakres formularza! To kolejny dobry powód, by zapoznać się z treścią pytań jeszcze przed rozpoczęciem NSP 2021.

               

              Udzielone przez nas odpowiedzi będą chronione tajemnicą statystyczną – jednostkowe dane dotyczące poszczególnych osób i gospodarstw domowych nie mogą być ujawniane

            • Już wkrótce rusza spis powszechny!

            •  

               

              1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązek udziału w spisie dotyczy KAŻDEGO! Na szczęście nie trzeba będzie umawiać się z rachmistrzem – główną i obowiązkową metodą będzie samospis internetowy. Będzie więc można spisać się wygodnie i bezpiecznie w domu.

               

              Aplikacja spisowa będzie dostępna od 1 kwietnia na stronie internetowej https://spis.gov.pl/. Wprowadzane podczas spisu dane będą odpowiednio zabezpieczone i widoczne wyłącznie dla upoważnionych pracowników statystyki publicznej. Informacje o konkretnych osobach nie będą nikomu udostępniane. Gwarantuje to tajemnica statystyczna i groźba konsekwencji prawnych. Do publicznej wiadomości zostaną przekazane jedynie wartości zagregowane mówiące np. o średniej wielkości gospodarstwa domowego w danej gminie.

              Spis powszechny to jedyne badanie, gdzie w sposób kompleksowy zbiera się informacje o rodzinach, migracjach, niepełnosprawności, wykształceniu czy warunkach mieszkaniowyc

            • POTWIERDZENIE WOLI PRZYJĘCIA

            • POTWIERDZENIE WOLI PRZYJĘCIA

              DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W MICHAŁOWIE

               

              Potwierdzam wolę przyjęcia mojego dziecka …………………………………………………..

              (imię i nazwisko dziecka)

              zakwalifikowanego do oddziału przedszkolnego w Publicznej Szkole Podstawowejw Michałowie na rok szkolny 2021/2022.

               

               

               

              ……………………………………………………

              ( Czytelny podpis rodzica/ opiekuna)

               

            • POTWIERDZENIE WOLI PRZYJĘCIA

            • POTWIERDZENIE WOLI PRZYJĘCIA

              DO KLASY I W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W MICHAŁOWIE

               

              Potwierdzam wolę przyjęcia mojego dziecka …………………………………………………..

              (imię i nazwisko dziecka)

              zakwalifikowanego do klasy I w Publicznej Szkole Podstawowej w Michałowie na rok szkolny 2021/2022.

               

               

               

              ……………………………………………………

              ( Czytelny podpis rodzica/ opiekuna)

               

               

            • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

            • Wszystkie wnuki wiedzą, że styczeń wiąże się ze świętem Babć i Dziadków. W tym czasie - może częściej niż zwykle, wnuki dwoją się i troją by okazać swoją miłość poprzez śpiew, wierszyki, laurki. Bo przecież każda Babcia i każdy Dziadek to niezwykłe dla dzieci osoby. Dzieci z oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej w Michałowie postanowiły, że przygotują dla swoich Babć i Dziadków muzyczną pocztówkę.  

              Drogie Babcie i drodzy Dziadkowie! W życiu swoich wnuków jesteście niezastąpieni! Cieszcie się zdrowiem, a na Waszych twarzach niech zawsze gości uśmiech. Tego Wam wspólnie życzymy! 

            • Andrzejki w OP „A” i OP „B”

            •  

               

              Jak co roku, ostatniego dnia listopada nadchodzi magiczna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów oraz wróżb - to noc andrzejkowa, która jest wspaniałą okazją do dobrej zabawy 

              Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Wróżby pobudzają wyobraźnię, są źródłem szacunku dla tradycji.

              Uczniowie oddziałów przedszkolnych, 30 listopada, mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Zabawa andrzejkowa sprzyjała integracji dzieci z oddziałów przedszkolnych, a także współpracy. Dzieci bawiły się doskonale przy dźwiękach muzyki znanych przebojów.

              Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają na następny dzień andrzejkowy.

              Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę andrzejkową.

              Jak się bawiliśmy... obejrzycie zdjęcia 

               

            • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

            •  

               

              W listopadzie  w naszej szkole dzieci obchodziły „Dzień Postaci  z Bajek”. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. W tym dniu dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III prezentowały bajkowe postacie za pomocą przebrania. Dzieci oglądały i słuchały fragmentów ulubionych bajek. Ten dzień sprawił  dzieciom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać .

            • Choinka szkolna

            • „Kraina Marzeń”- zabawa choinkowa

              Karnawał to czas radości i wspólnej zabawy. Szkolna Choinkowa, która odbyła się 5 lutego 2021 roku była okazją do świetnej zabawy dla przedszkolaków. Sala nr 6 zmieniła się w niezwykle barwne i wesołe miejsce - Krainę Marzeń J Dzieci stworzyły grupę różnorodnych postaci, często w kostiumach inspirowanych motywami z bajek, literatury fantasy i komiksów. Zabawa była podzielona na dwie części. Na samym początku dzieci z OP A za pomocą słów, śpiewu i tańca, starali się przedstawić definicję szczęścia. Druga część to wspólna zabawa przy muzyce. Taniec i zabawy w rytmie popularnych przebojów dziecięcych i w świetle kolorowych lamp dostarczyły wszystkim, mnóstwo radości.

              Dzieci z oddziałów przedszkolnych i ich opiekunowie zapisali w swojej pamięci kolejne piękne wspomnienia. Bo gdzie, jeśli nie w szkole, można zostać wróżką lub superbohaterem, który w jednej chwili może zmienić świat? Kiedy, jeśli nie w dzieciństwie, nauczy się marzyć? W szkole, która wiąże się z obowiązkami, jest też miejsce na „beztroskę”. Uczy

            • JASEŁKA

            • Okres przedświąteczny w Publicznej Szkole Podstawowej w Michałowie kojarzy się wszystkim z niemałym, (ale jakże przyjemnym!) zamieszaniem. Zmysły cieszy zapach pieczonych pierników i świerku (w imię zasady - szkoła drugim domem 😉). Sale “się stroją” najpiękniej jak potrafią. A później przychodzą goście... I kolędujemy! Głosami dzieci i dorosłych.  Kolędują anioły i diabły. Królowie, pastuszkowie, nawet Józef z Maryją (a Dzieciątko się przysłuchuje 😉). Kolędują strażacy i “gospodynie”. Czasem cicho i nieśmiało, czasem chóralnie... Zawsze pięknie! Ach... Łezka zakręciła się przy tych wspomnieniach, bo ostatni czas nakazał “odpocząć” od naszego zwyczaju. Co nie znaczy, że z niego zrezygnowaliśmy.  

              W węższym, bo wyłącznie przedszkolnym gronie przygotowaliśmy Jasełka. O czym opowiadały? Niezmiennie – o Betlejem i pewnej stajence, w której rozpoczęła się historia zbawienia. O pastuszkach i niebiańskich posłannikach, głoszących dobrą nowinę. Tym razem dobrą nowinę w wydaniu dziecięcym. Występ “z sercem na dłoni, bo mali aktorzy włożyli wiele starań w przygotowania, a na scenie dali z siebie wszystko. Kiedy już kurtyna sceniczna opadła, złożyliśmy sobie życzenia i rozpoczęliśmy kolędowanie. Najpiękniej jak tylko potrafiliśmy wyśpiewywaliśmy chwałę Bogu na wysokości! Ludziom zaś życzyliśmy spokoju ducha, pokoju w sercu i wesołości - nie tylko na Święta! 

            • Święto Niepodległości - konkursy

            • 11 listopada obchodziliśmy już 102 rocznicę odzyskania niepodległości. Dzień ten jest ważnym wydarzeniem dla wszystkich Polaków, w szczególności zaś dla społeczności szkolnej czyli młodzieży, która dopiero uczy się znaczenia złów takich jak niepodległość czy patriotyzm.

              W tym roku w związku ze szczególną sytuacją, w jakiej się znajdujemy obchody zostały przeniesione do świata wirtualnego.

              Jedynie najmłodsi przedstawiciele naszej szkoły spotkali się, by wspólnie celebrować. Odśpiewali uroczyście hymn oraz zaprezentowali pieśni patriotyczne.

              Pozostali uczniowie w swoich domach oglądali film na temat życia i działalności marszałka J. Piłsudskiego.

              Przygotowano szereg konkursów, upamiętniających to szczególne wydarzenie, jakim jest Święto Niepodległości.

              Uczniowie chętnie i licznie wzięli w nich udział. Poniżej prezentujemy wyniki.

              Konkurs wiedzy na temat marszałka J. Piłsudskiego.

              Klasy 1-3:

              1miejsce- Nikola Lenarczyk

              2miejsce- Ada Kozłowska, Sara Podymniak

              3 miejsce- Mateusz Rosłonkiewicz

              Klasy 4-8:

              1miejsce- Julia Śpiewak

              2miejsce-Alicja Majewska, Wiktoria Dmochowska

              3miejsce- Agata Marciszewska, Dominika Kozłowska, Gabriela Jasińska

              Wyróżnienia: Maja Kozłowska, Zuzanna Boczkowska, Szymon Lenarczyk, Piotr Wrona, Szymon Jasiorowski

              Konkurs plastyczny” Niepodległość”

              1miejsce: Nikola Lenarczyk, Szymon Lenarczyk, Ada Kozłowska, Maja Kłosiewicz

              Wyróżnienia: Zuzanna Boczkowska, Maja Kozłowska, Weronika Kozłowska

              Konkurs literacki” Co dla mnie znaczy niepodległość?”

              1 miejsce: Julia Śpiewak

              Wyróżnienie: Zuzanna Boczkowska, Amelia Majewska i Igor Majewski

              Konkurs, polegający na zaśpiewaniu wybranej pieśni patriotycznej:

              1miejsce- Wiola i Dominik Wierzbiccy-„Piechota

              Adam i Sebastian Wierzbiccy- „Piechota”

              2 miejsce- Julia Śpiewak- „Taki kraj”

              Gabriela Jasińska- „Biały krzyż”

              3miejsce- Agata i Kinga Szymaniak- „Jesteśmy Polką i Polakiem”

               

              Na zwycięzców czekają oceny i nagrody.

               

               

               

            • Przerwa na czytanie

            • W piątek 23 października 2020 r. w Szkole Podstawowej w Michałowie odbyła się akcja promująca czytelnictwo – „Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbyło się na „długiej” przerwie. Udział w nim wzięli uczniowie – od grupy Oddziału przedszkolnego po klasę VIII. Łącznie około 70 osób. Najmłodsze dzieci wsłuchiwały się w opowieści czytane przez wychowawców. Niektórzy uczniowie, pochłonięci ważnymi do załatwienia sprawami, wykazywali się podzielnością uwagi (śniadanie również ważna rzecz!). Klasa III opracowała „zmianowy” system czytania (po 2 minuty). Natomiast klasę I w baśniowy świat wprowadziła wróżka… Było magicznie! Również za sprawą tego, że „Przerwę na czytanie” zdominowało „Magiczne drzewo”. To zdecydowanie najchętniej wybierany tytuł. Nauczyciele również – za namową uczniów – zgłębiali tajniki magii. Niektórzy razem ze swoimi podopiecznymi, inni skupieni, w zacisznych salach… Wniosek , jaki nasunął się nam wszystkim po akcji – wydarzenie zdecydowanie należy powtórzyć! Jak tylko znów będziemy mogli być razem.

               

              W piątek 23 października 2020 r. w Szkole Podstawowej w Michałowie odbyła się akcja promująca czytelnictwo – „Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbyło się na „długiej” przerwie. Udział w nim wzięli uczniowie – od grupy Oddziału przedszkolnego po klasę VIII. Łącznie około 70 osób. Najmłodsze dzieci wsłuchiwały się w opowieści czytane przez wychowawców. Niektórzy uczniowie, pochłonięci ważnymi do załatwienia sprawami, wykazywali się podzielnością uwagi (śniadanie również ważna rzecz!). Klasa III opracowała „zmianowy” system czytania (po 2 minuty). Natomiast klasę I w baśniowy świat wprowadziła wróżka… Było magicznie! Również za sprawą tego, że „Przerwę na czytanie” zdominowało „Magiczne drzewo”. To zdecydowanie najchętniej wybierany tytuł. Nauczyciele również – za namową uczniów – zgłębiali tajniki magii. Niektórzy razem ze swoimi podopiecznymi, inni skupieni, w zacisznych salach… Wniosek , jaki nasunął się nam wszystkim po akcji – wydarzenie zdecydowanie należy powtórzyć! Jak tylko znów będziemy mogli być razem.

               

               

               

               

               

               

               

               

               

               

               

               

               

               

               

               

            • Ślubowanie

            • POCZĄTEK ROKU Z NAGRODAMI OD PKO BP

               

              Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego do naszej szkoły dotarła wspaniała, radosna wiadomość. Szkoła zdobyła I miejsce w regionie w Ogólnopolskim Konkursie SKO dla Szkół i Opiekunów organizowanym od wielu lat przez PKO BP. Ale to jeszcze nie wszystko – będąc laureatem etapu regionalnego, wywalczyliśmy sobie III miejsce w etapie krajowym. Wyróżnienie to jest równoznaczne z nagrodą finansową, która wynosi 10 000 zł.

              PKO Bank Polski po raz kolejny udowodnił, że tradycja może iść w parze z nowoczesnością. W organizowanym od ponad 50 lat Konkursie SKO wzięło udział kilkaset szkół podstawowych z całej Polski. Zwycięscy zostali wyłonieni na podstawie przygotowanych przez siebie elektronicznych prezentacji - kronik. Pokazywały one całoroczne osiągnięcia w dziedzinie edukacji ekonomicznej uczniów.                                  PKO Bank Polski nagrodził również wybitnych pedagogów – zwycięzców Konkursu dla Opiekunów Szkolnych Kas Oszczędności, którzy w swojej codziennej pracy wykazują się ponadprzeciętnym podejściem do nauczania ekonomii i finansów. W gronie laureatów znalazła się opiekunka SKO działającego przy PSP w Michałowie – Elżbieta Chojnacka. Otrzymała Złotą Odznakę SKO.

              Ale to nie wszystko – do szkoły dotarły również roboty – nagroda I stopnia w Ogólnopolskim Konkursie z okazji 85-lecia SKO.                                                                                              Są to kolejne sukcesy naszej szkoły w ramach działalności SKO. Obecnie rozpoczęliśmy już pracę do kolejnej edycji konkursów. Swoje codzienne działania publikujemy na blogu, który prowadzimy na platformie Szkolne Blogi.